שאלונים

תמונת השאלון

לקראת המפגש ב23.3.18...איזה קיבוצניק אתה?

בסרטונים של פורים צפית יחד עם כולם בביקור אסף גרניט בחדר האוכל של נחשונים. מה חשבת לעצמך?

באמת תהיתי, זה מה שקורה במבנה הזה כשאין פורים? ולמה אסף גרניט לא אמר מילה על הרמה של המוחיטו?
הגזימו!! האוכל בחדר האוכל רק משתבח עם השנים, ואני עוד זוכר את האורז של בצי והקציצות של שולמית. הקונספט של להוריד את הכלים אחרי האוכל וללכת - כל כך מוצא חן בעיני שאני שוקל להעביר את פינת האוכל של המשפחה לשולחן העגול שליד התמונה של דבורה וקסמן וילדי גחלילית.
מצחיק. באמת. אין מה לעשות, כשאני מצטרף לארוחת שבת מסורתית אני עושה זאת בשביל החברה, בשביל הנוסטלגיה, ובשביל שפעם אחת בשנה אזכה לראות את הילדים יוצאים החוצה לרחבה ואני עדיין יכול לרכל ליד השולחן(ראית את החבר החדש של XXXX בארוחה האחרונה?)

הורי דוגית הוזמנו למפגש עם רוני צור, המלווה את מערכת החינוך בקיבוץ. איפה אתה היית?

מה זאת אומרת? אני ביקשתי מרינת שתארגן את המפגש הזה. לא יכול להיות שחלק מההורים מחליטים באופן עצמאי על המסגרת הבלתי פורמלית של ילדיהם. החינוך הוא חוד החנית של החברה הקיבוצית – ואני תומך במתן בונוס למשפחות עם שלושה ילדים ומעלה.
אה, אז בגלל זה התבטלה ההרצאה על מערכת המשפט! די! נמאס! שכל אחד יחנך איך שבא לו! אני עדיין בטראומה מהבירור בוועדה פדגוגית של רמות חפר. לא יעלה על הדעת שללאה הלוי מותר לעשן ולי לא.
הימים שלי בדוגית הסתיימו מזמן, אני עדו רגע בא לקחת משם את הנכדים, ובכל זאת חשוב לי להגיד כי הדואג לדורות מחנך ילדים, ורצוי בחינוך הקיבוצי המשובח.

מהו גובה מס הקהילה נכון לכתיבת שאלון זה?

משהו כמו 700 שקלים. מזה ממומן תקציב הקהילה לשנת 2018. המס אמנם נראה גבוה אבל תאמינו לי שבחורשים משלמים יותר ומקבלים פחות.
מה זאת אומרת, אני מהועדה שדרשה להוריד את המס מ-950 שקלים. ועוד ידי נטויה. אם זה תלוי בי המס הזה יהיה זהה למחיר של מסטיק. אצל משה בכלבו, אבל בכל זאת, מס-טיק. די לקיבוץ.
זה בכלל לא משנה. צריך להעלות אותו ומהר, על מנת לסייע לתהליכים קיבוציים כמו בריאות, תרבות, חינוך ורווחה להתקיים בנוחות. על כך אני תמיד אומר, אל תשאל כמה אתה משלם, תגיד מה אתה מקבל. והגיע הזמן לחגוג גם את האחד במאי כמו שצריך.

על פי הנתונים, מעל 200 חברים רשומים לקבל עידכונים בקהילנט ובכך שומרים על קשר רציף עם הקהילה ומוסדותיה. ואתה?

לאחרונה שידרגתי לסמסונג S9 בדיוק בשביל שהאפליקציה הזו תפתח יותר מהר. אני עוקב בעניין אחרי כל הודעה, משעות הסגירה של המרפאה, למי נולד מה, ואיזה כלב נצפה מחרבן על איזה דשא.
אחרי שכמעט הפסדתי את פורים מבוגרים נשבעתי שאוריד את האפליקציה, ואקפיד לקבל עידכונים על הנעשה בקיבוץ. אבל אז נזכרתי באפיזודת העז המשוטטת והתחרטתי שוב. טו מאצ' אינפורמיישן. .
לשמחתי הרבה מצאתי ב"הגדרות" את האפשרות לקבל את ההודעות במייל בלבד. כך אני אמנם מעורב ומתעניין, אבל שרשור תגובות מזל טוב או כוננית למסירה אינם מועילים לבריאותי(והמרפאה, גם היום סגורה)

מנתוני ההצבעה האחרונה בקלפי, מתוך 163 בעלי זכות בחירה הצביעו רק 105. לאיזו קבוצה אתה שייך?

אחרי שהראל מויאל לקח את הגמר להראל סקעת בכוכב נולד 2, נשבעתי שאני לא מצביע יותר לכלום. לא לכנסת, לא בקלפי, אני פשוט לא מאמין יותר לאף אחד. אמנם היתה איזו הצבעה קריטית ממש ב2011, על כוכבים, או משהו דומה, אבל גם שם הצלחתי לשכנע שאני עסוק מידי ושבמילא ההחלטה הנכונה תתקבל גם בלעדי.
אני מאלה שמצביעים ראשונים. אמנם המעבר להצבעה אלקטרונית מונע ממני מילים חמות מועדת הקלפי ששמחה לראותי ראשון – אך אני מבין ומקבל את ההתפתחות הטכנולוגית.
אני מצביע בעד. אני סומך על מוסדות הקיבוץ בעיניים עצומות ותומך בכל החלטה שלהם. אני אפילו זוכר שהנושא הראשון היה בנוגע להסדר עבודה, שזה נושא סופר חשוב לדעתי. רק צריך להזיז משם את התאי דואר ולהחזיר את הלוח הזה שאומר מי עושה הקמה באיזה גן.

לאחרונה רוססו על כבישי הקיבוץ מספרים. האם אתה יודע במה מדובר?

ראיתי משהו. מספרים, כן, אבל לא על הכביש. על שלט. נראה לי שחוסמים את הכביש לאלעד עד ה23.3. ? מצויין. שלא יתנו להם לצאת ולא יתנו להם להכנס. נדמה לי שיש עוד משהו ביום הזה, אבל אני לא סגור על זה, נזכרתי! הוזמנתי למשחק ידידות בכדורגל של נבחרת ישראל וטייוואן- 30 שנה לנצחון 9:0 של ישראל! כבוד.
טוב אז בהתחלה חשבתי שזה 5202 , ולא ממש הבנתי, אבל כשראיתי את חבורת הונדליסטים שמרססת את זה בחשכת הליל– שאלתי וקבלתי תשובה.2025. זו השנה עליה נדסקס במפגש ב23.3. וואללה, מגניב. אני שמח שביכולתי להשפיע, פשוט בדיוק בשישי הזה הפרלמנט של החבר'ה מהמילואים נפגש בארקפה בצומת אלונים, אנסה לבטל ואגיע.
בוודאי! שנת 2025 היא השנה אליה המפגש של הקיבוץ ביום שישי 23.3. בשעה 8:30 בחדר האוכל מכוון. מה יהיה איתנו בשנה הזו? איך יראה הקיבוץ והקהילה? אני כבר לא יכול לחכות!
                        

עד כה צפו בשאלון 252 גולשים
השאלונים באתר נבנים על ידי גולשי האתר , במידה וראיתם שאלון בעייתי אנא דווחו עליו ונסירו
דיווח על שאלון בעייתי‏‏